eFormatyzacja online Moduł dla Formatyzacji 5 umożliwiający składanie zleceń na rozkrój formatek poprzez serwis www

eFormatyzacjaONLINE to system typu B2C/B2B przeznaczony do składania zleceń poprzez serwis www. Można go zastosować wszędzie tam gdzie realizowane są duże ilości zleceń na cięcie i okleinowanie formatek np. hurtownie płyt, zakłady stolarskie, itd.

Zastosowanie systemu znacznie usprawnia i przyspiesza wymianę danych z klientami, podnosi prestiż firmy oraz redukuje pomyłki.

Według naszych obliczeń koszt całego systemu zwraca się w ciągu maksymalnie 6 miesięcy.

System, z uwagi na swoją budowę, jest bardzo łatwy we wdrożeniu i użytkowaniu.

Replikacja danych do systemu eFormatyzacjaONLINE odbywa się automatycznie na podstawie informacji z systemu Formatyzacja 5, natomiast system Formatyzacja 5 może być zasilany danymi z systemu magazynowo-księgowego. Takie rozwiązanie w pełni automatyzuje proces aktualizacji i utrzymywania baz danych.

To co wyróżnia system to możliwość wyceny online wg różnych kryteriów oraz podgląd schematów rozkroju w przeglądarce internetowej.

Wymagania

aktywny moduł pobierania zleceń internetowych w systemie Formatyzacja 5

serwer www, na którym osadzony zostanie serwis eFormatyzacja (wymagane konto FTP, baza danych MySQL, PHP)

hosting serwisu może być udostępniony na serwerach Agmasoft (zalecane jako usługa typu SaaS)

eF5_schemat_1

Korzyści z wdrożenia systemu

 • wycena rozkroju online (podgląd rozkroju)

 • wycena usług CNC (możliwość generowania plików do maszyn CNC)

 • wybór różnych kryteriów optymalizacji

 • możliwość zamawiania dodatkowych produktów (płyty, okleiny oraz akcesoriów)

 • składanie zamówień jednorazowych tzw. DETAL

 • rozliczanie połówek płyt

 • przyspieszenie obsługi zleceń

 • wyeliminowanie pomyłek powstających przy przepisywaniu parametrów formatek z formularzy papierowych (brak reklamacji)

 • pełna automatyzacja aktualizacji baz danych np. na podstawie systemu Subiekt, WAPRO, enova, CDN OPTIMA, RAKS, inne…

 • integracja z systemem do optymalizacji rozkroju Formatyzacja 5

 • integracja z systemami przesyłania SMS-ów o stanie zlecenia

 • możliwość zamawiania nie tylko poszczególnych formatek, ale pełnych arkuszy, okleiny czy akcesoriów

 • szczegółowa wycena według dowolnych kryteriów

 • rozliczanie wpłat

 • możliwość integracji z piłami panelowymi poprzez Formatyzację 5 (Felder, Homag, SCM, Gabbiani, Biesse, Giben, Schelling, itd…)

 • szybki zwrot inwestycji

 • krótki czas wdrożenia (od 1 do 2 tygodni)

 • pełne wsparcie i serwis

 • udostępnienie oprogramowania w modelu SaaS

 

Jak działa system eFormatyzacjaONLINE?


System eFormatyzacjaONLINE jest serwisem internetowym, do którego użytkownicy uzyskują dostęp po założeniu konta. W zależności od konfiguracji konto może być aktywne zaraz po założeniu lub aktywacja konta musi być potwierdzona przez administratora. Jeżeli konto jest aktywne użytkownik może przesyłać zlecenia po uzupełnieniu danych adresowych, numeru NIP oraz numeru telefonu GSM. Na podany numer telefonu mogą być przesyłane krótkie wiadomości o stanie zlecenia (obecne statusy zlecenia, wycena, itd.).

eFormatyzacja_logowanie_1
   

System został wyposażony w „mini” CMS, czyli treść prezentowanych stron (nagłówek, stopka, strona startowa, treści regulaminu, treść pomocy) mogą być modyfikowane z poziomu serwisu przez użytkownika z uprawnieniami administratora. Wygląd szablonu podstawowego może być zmieniany poprzez modyfikację pliku css (opcja dla użytkowników zaawansowanych). W panelu administratora można również zdefiniować podstawowe parametry dla rozliczeń, maszyny i wymiany danych.

eFormatyzacjaONLINE ściśle współpracuje z systemem Formatyzacja 5 i jest jego funkcjonalnym rozszerzeniem. Cała obsługa zleceń złożonych w serwisie odbywa się lokalnie w systeme Formatyzacja 5. Operator obsługujący pobrane zlecenia ma możliwość wykonywania dowolnych kalkulacji i przesyłania ich do serwisu. Zaakceptowane zlecenia przez użytkowników mogą trafiać bezpośrednio na maszyny – piły panelowe. Proces ten w pełni automatyzuje obsługę zleceń i eliminuje możliwość powstawania błędów. Użytkownik składający zlecenie może być informowany o jego statusie poprzez SMS-y. Szczegółowa wycena dla zleceń wraz z widokami rozkroju prezentowana jest w serwisie. Ponieważ podstawą funkcjonowania całego systemu jest Formatyzacja 5 to proces obsługi zleceń rozkroju jest w pełni zautomatyzowany i zarządzalny.

Źródłem danych dla systemu Formatyzacja 5 oraz eFormatyzacjaONLINE mogą być systemy magazynowo-księgowe poprzez użycie replikatora danych. Takie podejście eliminuje żmudne przenoszenie i ręczną aktualizację danych o płytach, okleinach czy akcesoriach – a co za tym idzie klient ma zawsze aktualną informację o cenach i stanach asortymentu.

Podstawową funkcjonalnością systemu eFormatyzacjaONLINE jest składanie zleceń na rozkrój formatek. Jednakże na wniosek naszych klientów system umożliwia również zamawianie arkuszy, oklein oraz dowolnych akcesoriów – czyli w pełni można zaspokoić potrzeby klienta.

Po zalogowaniu do systemu użytkownik ma do dyspozycji prosty panel, w którym może dodawać lub edytować zlecenia rozkroju. Po dodaniu nowego zlecenia użytkownik definiuje rodzaj płyty oraz parametry formatek (długość, szerokość, ilość, strukturę, opis oraz sposób oklejania). Każdy bok formatki może być oklejony innym rodzajem okleiny. W jednym zleceniu można definiować dowolny rodzaj arkusza dla formatek.

Zlecenie może być zapisane jako zestaw formatek, a następnie dodawane do innych zleceń. Klient może w ten sposób zbudować własną bazę zestawów (np. szafek).

W zakładce „Koszyk” można dodawać do zamówienia pełne arkusze, okleinę oraz akcesoria.

Rozliczenie zlecenia wykonuje się w systemie Formatyzacja 5. Obsługa systemu ma możliwość wykonania dowolnej wyceny według różnych kryteriów, co czyni system bardzo elastycznym – gdzyż można stosować różne kategorie cen, upusty i indywidualne podejście do klienta.

System umożliwia również generowanie widoków rozkroju, które mogą być prezentowane klientowi w serwisie eFormatyzacja. Moduł SMS automatycznie przesyła informacje o stanie zlecenia do klienta – co zwalnia obsługę z udzielania informacji w tradycyjny sposób, np. telefonicznie.

System może być zintegrowany z piłami panelowymi wszystkich, znanych producentów, co automatyzuje proces rozkroju w firmie i eliminuje pomyłki oraz przestoje wskutek złego planowania lub złego przepływu informacji. Jeden pracownik jest w stanie obsłużyć nawet kilkanaście zleceń dziennie – począwszy od przyjęcia zlecenia, ustalenia jego terminu realizacji i wycenie – a skończywszy na przesłaniu danych do maszyny. Zastosowanie kodów kreskowych oraz dodatkowego modułu Formatyzacja5View pozwala na śledzenie postępu wykonania zlecenia. Wydruk listy produkcyjnej i oznaczenie jej kodem kreskowym pozwala, przy pomocy czytnika, na potwierdzanie wykonania rozkroju na pile a następnie oklejenia na okleiniarce. W ten sposób obsługa systemu ma bieżące informację o stanie zlecenia.

Widok panelu użytkownika

eFormatyzacja_panel_klienta_1

Widok listy wyboru płyty

eFormatyzacja_panel_p_yt

Widok zakładek w zleceniu

eFOnilne_r33_1

Widok parametrów formatki

eFOnilne_r4_1

Widok zakładki z wyceną zlecenia

eFOnilne_r1_1

Widok schematów rozkroju

eFOnilne_r2_1