Opinie Mówią o nas

 • Polmarco

  Firma Polmarco sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni funkcjonuje na rynku meblarskim od 1981 roku. Początkowo zajmowała się produkcją mebli do wyposażenia mieszkań. Obecnie głównym profil działalności to produkcja mebli biurowych wykonanych z płyty wiórowej melaminowanej jak i płyty w okleinie naturalnej. Zakład produkcyjny w Łebie produkuje meble zarówno na rynek krajowy jak i na eksport.
  Głównym materiałem przerabianym w zakładzie jest płyta wiórowa. Dlatego też bardzo przydatnym narzędziem w produkcji jest program do formatyzacji płyt wspólpracujący z piłą panelową. Obecnie korzystamy z programu Formatyzacja 5 jako kontynuację wcześniej stosowanego i sprawdzonego przez nas programu Formatyzacja 3. Program Formatyzacja 5 w równym stopniu zaspokaja nasze potrzeby związane z przygotowaniem rozkrojów płyt, a dodatkowo jeszcze daje nam dodatkową możliwość prowadzenia gospodarki materiałowej. Praktycznie kompleksowo obsługuje cały proses przygotowania produkcji.
  Każdy zakład produkcyjny ma swoją charakterystykę, stosowana technologia również często wynika ze specyfiki miejsca, dlatego też trudno znaleźć program do sterowania produkcją, który by w pełni zaspakajał potrzeby danego zakładu. Programy gotowe, zamknięte powodują konieczność dostosowania się do nich, zmian w strukturze firmy, obiegu dokumentów itp. Dlaczego więc zdecydowaliśmy się na stosowanie Formatyzacji 5 ? Głównie dlatego, że nie jest ona programem zamkniętym. Program ten dostosowywany jest pod potrzeby danego zakładu. Na wniosek użytkownika wprowadzane są modyfikacje pozwalające na właściwe i kompleksowe wykorzystanie go w procesie produkcyjnym. W przypadku Formatyzacji 5 to program jest dostosowywany do specyfiki firmy a nie na odwrót.

  Adam Natkański
 • Albo

  ALBO z siedzibą w Olsztynie jako jednym z kierunków działalności zajmuje się produkcją wyposażenia dla handlu i gastronomii. Głownie są to meble ekspozycyjno-wystawiennicze. Zasięg dystrybucji naszych produktów obejmuje Polskę o także niektóre kraje UE.
  W roku 2008 po wielu testach różnych programów do obsługi produkcji mebli (głownie zagranicznych) podjęliśmy decyzję o wdrożeniu w naszej firmie programu Formatyzacja 5.
  Kryteriami, jakimi kierowaliśmy się w wyborze były;
  – możliwość skonfigurowania programu do już istniejącego w firmie schematu przygotowania produkcji,
  – ergonomia, prostota i intuicyjność obsługi
  – jasne i przejrzyste druki produkcyjne
  – dobre wyniki optymalizacji rozkrojów
  – możliwość współpracy z piłami panelowymi
  – polskie menu (było dodatkowym atutem)
  – rozwój programu

  „Formatyzacja 5” okazała się bezkonkurencyjna. Autor programu Pan Mariusz Pytel na nasze zapotrzebowanie dopisał w programie wiele usprawnień i nowych możliwości. Jeśli zmiany stanowiły funkcje przydatne innym użytkownikom były na stałe impletowane do programu i udostępniane w postaci automatycznych internetowych uaktualnień. Sami byliśmy wielokrotnie „zaskakiwani” otrzymywanymi nowymi możliwościami. Pisanymi wg potrzeb czy też pomysłów innych użytkowników.
  Dzięki temu wdrożeniu praca w naszej firmie stała się prostsza i łatwiejsza.
  Możliwe stało się płynne planowanie i monitorowanie produkcji, a poprzez funkcję bezpośredniego przenoszenia danych rozkrojów do pił panelowych zminimalizować błędy i straty w rozkrojach. Udaje się nam także optymalnie wykorzystywać czas pracy obsług maszyn.
  Po roku pracy z Formatyzacją 5 polecamy ją wszystkim zakładom stolarskim, jako doskonałe narzędzie przygotowania, planowania i nadzorowania produkcji, a autorowi programu Panu Mariuszowi gratulujemy produktu i życzymy sukcesów rozwoju jego firmy.

  Marek Pierewoj

  www.albo.com.pl

  Marek Pierewoj
 • Spółdzielnia Inwalidów w Mogilnie

  Z programem Formatyzacja 5 pracuję od około pół roku. Jestem z niego bardzo zadowolony. Samodzielne nauczenie się programu zajęło mi jeden dzień. Program ten, pragnę zaznaczyć jest dla mnie pierwszym programem tego typu. Nigdy nie miałem nic wspólnego z rozkrojami płyt. Program ten w naszej firmie przejął cały magazyn płyty oraz magazyn akcesoriów (w naszym przypadku jest to magazyn akcesoriów tapicerni takich jak sprężyny okucia, pianka i wiele innych).
  Współpraca z Twórcami programu układa się wyśmienicie. Szybka reakcja na problemy praktycznie od reki są udzielane porady jak rozwiązać drobne problemy.
  Polecam ten program wszystkim.